TJS:n koulutus: Oman LinkedIn profiilin avainsanat ja löydettävyys rekrytoijalle
Kenelle
Tämä koulutus on suunniteltu niille, jotka jo tuntevat LinkedInin perusteet ja haluavat oppia lisää siitä, miten oma profiili nousee esiin rekrytoijien hakutuloksissa.
Koulutus on suunnattu erityisesti akavalaisten ja STTK:laisten liittojen työttömille ja työttömyysuhan alla oleville jäsenille, mutta osallistua saavat kaikki, joita aihe kiinnostaa.
Tavoite
Tässä koulutuksessa opit, millaisilla avainsanoilla nouset rekrytoijan hakutuloksissa oikealla tavalla esiin.
Esittely
Rekrytoijat käyttävät LinkedIniä etsiessään sopivia kandidaatteja avoimiin työtehtäviin. Tässä koulutuksessa pääset näkemään aitojen esimerkkien kautta, miten rekrytoijat käyttävät LinkedIniä etsiessään työntekijöitä. Saat selkeän käsityksen siitä, millaisilla asiasanoilla voit tehostaa löydettävyyttäsi. Samalla pääset näkemään, miten LinkedIn hakukone toimii rekrytoivien tahojen käytössä. Koulutus opettaa myös miten verkostoitua rekrytoijien kanssa erottuvalla, positiivisen muistijäljen jättävällä tavalla.
Paikka
Teams
Ohjelma
18.50 Tervetuloa koulutustilaan
17.00 Koulutus alkaa
18.30 Koulutus päättyy
Kouluttaja
Hannu Pelli
Hannu Pelli on rekrytoinnin ammattilainen, jolla on takana lähes tuhat onnistunutta rekrytointia. Vuosien saatossa Hannu on tehnyt rekrytointeja maailman suurimmista yrityksistä pieniin grillikioskeihin. LinkedIn on Hannulle nykypäivänä tärkein rekrytoinnin työväline ja noin 70% kaikista hänen rekrytoinneistaan täyttyy LinkedInin kautta.
Viimeinen ilmoittautumispäivä
1.10.2026
